Indienen vervoersdeclaratie versimpelen

2 reacties

Op het online declaratieformulier 'Declareren reiskosten vervoer' (https://www.zilverenkruis.nl/consumenten/service/declareren/declareren-reiskosten-vervoer) moet steeds opnieuw alle gegevens van de instelling/ziekenhuis en van de verzekerde ingevoerd worden. Terwijl bekend is voor welke instellingen/ziekenhuizen de verzekerde een machtiging heeft. Dit is veel werk voor de verzekerde, met alle mogelijke tikfouten vandien, waardoor een declaratie afgewezen wordt. Ook al is het bijvoorbeeld 1 verkeerde letter van de postcode.

Oplossing:

  • Laat de verzekerde inloggen op eigen portaal;
  • Kies 'Declareren reiskosten vervoer', waarin alle gegevens van de verzekerde al standaard staan ingevuld;
  • Er staat een rijtje met instellingen/ziekenhuizen waarvoor verzekerde een machtiging heeft (daarbij staan ook alle adresgegevens juist voor ingevuld;
  • Laat verzekerde een keuze maken door de desbetreffende instelling/ziekenhuis waar hij/zij is geweest aan te vinken.

Dit verkleint de kans op fout ingevulde declaraties aanzienlijk, dus ook de afwijzingen en telefoontjes om het weer recht te zetten.

Ik hoop dat dit snel opgekapt kan worden. Want het zijn vaak verzekerden met een beperking die gebruik moeten maken van dit soort declaraties. (Ik spreek nu voor mijn gehandicapte zoon, die op zich dit zelf kan regelen, wanneer het invullen iets versimpeld wordt.)

Alvast bedankt!

Hartelijke groet,

Jeanneth Gerholt

Lees het hele idee
In gesprek over jouw idee