Vergoeding sensor glucosemeting om spuiten van insuline te voorkomen

14 reacties

Om een censor voor glucosemeting te kunnen krijgen, moet ik insuline afhankelijk zijn en 4x per dag spuiten.

Aangezien ik niet wil spuiten en het zo goed mogelijk in de gaten te kunnen houden, heb ik zelf de censor aangeschaft via internet.

Raar dat ik het wel vergoed krijg als het te laat is....terwijl deze optie voor u vele malen goedkoper is.

Ik hoor graag van u.

M.v.g. Mieke van de Bilt

####

Lees het hele idee
Zilveren Kruis heeft gereageerd op jouw idee

Hoi Mieke,

Ik heb je idee besproken met mijn collega’s. Je wil graag dat een Freestyle flash glucosemeter ook vergoed wordt als je geen insuline spuit. Je wil zo voorkomen dat je insuline moet gaan gebruiken.

De overheid bepaalt in welke situaties een Freestyle vergoed wordt uit de basisverzekering

Voorkomen dat je in de toekomst insuline moet gaan gebruiken, valt hier niet onder. We mogen geen Freestyle vergoeden als je niet aan de voorwaarden voldoet.

Ik snap dat je hoopte op meer ruimte voor een vergoeding. Toch heb ik geen fijner nieuws voor je.

Heb je nog vragen? Dan hoor ik het graag.

Hartelijke groet,

Sophie

  • Hoi Mieke,

    Welkom op Samen, wat leuk dat je meteen een idee met ons deelt.

    Je wilt graag een vergoeding voor een sensor glucosemeter om te voorkomen dat je insuline moet gaan spuiten. Begrijp ik je goed dat je een flash glucose monitoring zoals de free style libre bedoelt?

    p.s. je adresgegevens waren voor iedereen zichtbaar. Daarom heb ik ze verwijderd. 

  • hoi @mieke,

    goed idee, maar de meerwaarde voor de sensor is er eigenlijk niet als je geen insuline spuit.
    de grote meerwaarde is nu juist dat je kunt reageren(met insuline) op je gemeten waardes, met pillen (naar ik aanneem dat je die nu slikt) kun je niet op deze waardes reageren.
    op zich ben ik wel een voorstander van de sensor tijdens gebruik van pillen, maar dan om in een beperkte periode(een maand bv) te kunnen zien wat voeding en beweging voor invloed hebben op je waardes.
    onder deskundige begeleiding zou je dan ook kunnen voorkomen dat je insuline zou moeten gaan spuiten, maar veel hangt er dus af van je eigen opgedane kennis.

    groet mike

    PS. jarenlang de FSLsensor op eigen kosten gebruikt (type 2 db met insuline), vanaf het moment dat de sensor vergoed werd nog 1 jaar gebruikt en toen aangekomen bij het moment dat insuline afgebouwd kon worden, dus ook geen recht meer op vergoeding, 

  • Dit is typisch Nederland liever blussen met het geld van de burgers dan voorkomen

  • De overheid bepaalt, dat zal kloppen, op lokaal niveau is het nog vreemder, daar beslist de gemeente, wat op de ene plaats kan kan ergens anders absoluut niet. Wat ik overigens opvallend vind is dar iedereen naar elkaar wijst, de assistente past het recept aan, de verzekering het medicijn en de overheid de eigen bijdrage, de chronisch zieke mag het ondergaan en doorstaan.