In deze stap kunnen Samen gebruikers met elkaar in gesprek over het idee. Je mening geven, aanvullen uiten, etc.
Sinds een halfjaar ben ik onder behandeling bij een uroloog. Na de nodige onderzoeken is vastgesteld dat ik een goedaardige vergroting heb van de prostaat (BHP) en slik daarvoor medicijnen. Ik ben 73 jaar en heb daardoor last bij het plassen en er urine achterblijft in de blaas. Met behulp van zelf-katheterisatie wordt nu de blaas volledig geleegd. Ook die medische hulpmiddelen worden vergoed, en wie weet voor hoelang nog?
Het voorstel van de uroloog een zgn. TURP-ingreep te doen waarbij de prostaat wordt verkleind. Zo’n ingreep kost gemiddeld €7500 + 3 dagen ziekenhuisopname + de nodige nazorg. Dat wordt in principe allemaal vergoed. En dan maar hopen dat het goed gaat. Het American Prostate Institute raadt de ingreep af bij manne 65+. Dat de blaas zich niet voldoende leegt kan ook aan de blaaswerking liggen. Een goed alternatief voor de TURP is acupunctuur die zich volledig richt op de blaaswerking. De kennis daarover is slechts 3000 tot 5000 jaar oud. Maar het Westers denken zegt dat daarvoor niet voldoende wetenschappelijke grond is om die te vergoeden.De acupunctuur behandeling kost €165 voor de eerste sessie en 3 (aanbevolen) vervolgsessies kosten elk €95.
Ik pleit voor meer alternatieve geneeswijzen in de basisverzekering onder het motto: in een gezond lijf wordt niet gesneden!
Het verlaagt de almaar oplopende kosten van de reguliere geneeswijzen. (en vaak onnodige ingrepen) De meeste alternatieve geneeswijzen zijn toegankelijker, minder risicovol en tasten de integriteit van het lichaam minder aan dan bv operaties.
-
Offline
Halco - Zilveren Kruis
0
-
Annuleren
-
vind ik leuk
-
Meer
-
Annuleren
Opmerking-
Offline
Halco - Zilveren Kruis
0
-
Annuleren
-
vind ik leuk
-
Meer
-
Annuleren
Onderliggend