Hero Image

Help ons met een nieuwe naam!

In 2025 brengen we een online service voor klanten van Zilveren Kruis uit, in de vorm van een app. Maar welke naam past het best bij deze app? We hebben twee heel verschillende namen bedacht en zijn benieuwd wat voor beeld jullie bij deze namen krijgen.

Wat denk je als je deze namen ziet?
Wat voor service denk je dat bij de naam hoort? Waar doet de naam je aan denken? Wat verwacht je van de app als je de naam leest? En welke naam past volgens jou het best bij Zilveren Kruis?

  • HebIkWat
  • ZelfZorgApp

Wat de app allemaal kan, houden we nog even geheim
Omdat we benieuwd zijn welk beeld jullie hebben bij de namen, delen we nog niet om wat voor soort service het gaat. Zodra we daar meer over kunnen delen, lees je dat terug via Samen Bereikt.

Log in en reageer

  • Offline

    Zelfzorgapp is voor mij duidelijk! Dat je zelf iets kunt regelen. 

  • Offline

    Met "hebikwat" ga je op de stoel zitten van de thuisdokter. Zelfzorgapp roept bij mij de gedachte op dat ik alle soorten zorg hier kan vinden. Of dat nu medische zorg is of huishoudelijke zorg of welke zorg dan ook. Met deze app kan je dus alle zorg vinden.

  • “Hebikwat” suggereert diagnostiek, gericht op de vraag “moet ik wel of niet een (huis)arts raadplegen”, klinkt geforceerd laagdrempelig op het ordinaire af. Van een  “Zelfzorgapp” verwacht ik advies over leefpatroon, huismiddeltjes, en over-the-counter medicatie, met eventueel het advies “raadpleeg nu toch maar een arts”.Klinkt formeel en ontoegankelijk maar meer vertrouwenwekkend. In beide gevallen zal gebruik worden gemaakt van  een combinatie van AI en onderlinge support, met veel moderatie om uitwassen te voorkomen. Afkomstig van een verzekeraar zullen beiden vooral gericht zijn op het tegengaan van onnodige zorgvraag, met als nevendoel klantenbinding door het initiëren van langlopende zelfzorg trajecten (gewichts- en fitness programma’s). Denk ik

  • Offline

    Lijkt me net zoiets als "de thuisdokter". Eerder gericht op beperken van de bezoeken aan de (huis)arts dan op verbetering van de geleverde zorg aan de patient.

    Een uitkomst van deze digitale geneeskunde: Vraag aan een patient met een ernstige sepsis ten gevolge van een opgestegen cystitis. "waarom heeft U zo lang gewacht met hulp zoeken." Antwoord: In de (digitale!!) informatie stond dat het drinken van cranberriesap wel zou helpen.

    Geneeskunde vereist een studie. Het gemiddelde IQ van uw clientele is per definitie 100. Derhalve is interpretatie van symptomen door leken een potentieel gevaarlijke situatie als die leidt tot het niet consulteren van een echte deskundige. Daarom: Geef steeds opnieuw aan dat indien de klachten/ongemakken/onrustige plekjes op de huid etc. niet op hele korte termijn verbeteren contact te zoeken met een deskundige. Nog beter: verkort de wachttijd voor consultatie van een (huis)arts.

    Overigens is er naar mijn mening geen tekort aan huisartsen, maar een inzetbaarheids probleem. Als elke huisarts een dag meer aan patientenzorg zou kunnen besteden in plaats van aan bureaucratie zouden we een teveel aan huisartsen hebben. Hier ligt ook een taak voor de verzekeraars. En die is niet op te lossen door invoering van apps. zoals thuisdokter etc.

  • Bij de naam HebIkWat heb ik geen enkele associatie met zorg en/of een verzekering. Klinkt niet professioneel. Nodigt mij niet uit

    Bij ZelfZorgApp weet ik ook niet wat ik ermee kan zoeken maar klinkt wel beter en meer richting zorg

  • Offline

    Bij heb ik wat ga ik naar de huisarts en bij zelfzorgapp denk ik aan evt. adviezen om iets zelf te doen met ondersteuning of hulp van het zilverenkruis

  • De naam ZelfZorgApp klinkt wel veel professioneler.

    Het zegt nog niet duidelijk wat hij kan, denk ik. Maar dat is ook lastig. Iets als ZelfScanGezondheid zou het verduidelijken, maar is mss weer te lang?

    vg, Pieter

  • Offline

    HebIkWat: klinkt vragend en niet direct te relateren aan zorg vragen en derhalve ook niet aan ZilverenKruis. 
    ZelfZorgApp: gaat duidelijk over Zorg, onduidelijk in welke form, maar doet het meer aan ZilverenKruis denken. 
    Wel hebben beide namen het “Ik” persoon centraal staan . 

  • Wat maakt dat ZelfZorgApp voor jou de voorkeur heeft  ?

  • Zelf opzoeken wat er aan de hand is, voordat je de huisarts raadpleegt. De naam HebikWat is daarvoor de beste keuze,