Hero Image

Wat vind je van hulpmiddelen om thuis zelfstandiger te zijn, zodat de wijkverpleegkundige niet hoeft te komen?

Heb je weleens gehad dat een wijkverpleegkundige bij jou thuiskwam , terwijl je het ook zelf had kunnen doen met een handig hulpmiddel?

Bij Zilveren Kruis kijken we of klanten dit soort hulpmiddelen kunnen gebruiken. En of het klanten helpt om zelfstandig medische handelingen te doen. Zo hoeft een wijkverpleegkundige niet altijd langs te komen.

Eerder vroegen we welke zorg je thuis het liefst wilt krijgen, met of zonder hulp. Als vervolg hierop zijn we benieuwd: Wat vind je van hulpmiddelen om thuis zelfstandiger te zijn? Of vind je het juist wel fijn dat een wijkverpleegkundige langskomt?

Log in en reageer

Bovenliggend
  • Offline

    Hulpmiddelen gebruiken? Ik doe niet anders.

    Toen ik nog in de senioren- en gehandicaptenraad zat gingen we wel eens met al mijn hulpmiddelen in een stand staan op een ouderenbeurs of voorlichting geven bij ouderenbonden. Mensen weten zo weinig wat er te koop is. Voor bijna elk probleem is er wel een hulpmiddel.Elke dag op de thuiszorg zitten wachten daar heb ik echt geen zin in. Ik heb ook nog een leven naast mijn handicap. Nou is natuurlijk niet alles met simpele hulpmiddelen op te lossen en ik heb ook wel eens periodes dat ik thuiszorg nodig heb.

    Ik zal een paar hulpmiddelen uitlichten:

    – Al heel veel jaren gebruik ik een sokaantrekker. Die zijn er in vele soorten en maten, het is vooral uitproberen wat je het beste ligt. Het vergt ook wel enige oefening, dat gaat niet in één keer lukken.

    -Ook voor het steunkousen aantrekken zijn er verschillende hulpmiddelen die soms niet allemaal even handig zijn.

    – Mijn nieuwste aanwinst is een hulpmiddel voor het druppelen van de ogen, voor die hele kleine pipetjes. Ik heb niet genoeg kracht in mijn vingers en ik kan mijn armen niet goed optillen. Het hulpmiddel is een soort klein hefboompje waar je het pipetje in schuift. Ik moet wel gaan liggen, maar dan lukt het prima (5 keer per dag). De apotheek gaf het mij, maar wist zelf eigenlijk niet goed hoe het werkte. Ook de oogarts was niet op de hoogte van dit hulpmiddel, hij was blij dat ik het meebracht. Een soortgelijk hulpmiddel is er ook voor wat grotere druppelflesjes. Dan moet ik nog wel eens denken aan de buurman die jarenlang gedruppeld is door de thuiszorg. Het zou standaard geleverd moeten worden bij oogdruppels.

    Verbazend hoe weinig kennis er bij professionals en patiënten is over hulpmiddelen. Misschien kunnen jullie er meer voorlichting over geven?

  • Offline als antwoord op RianWes

    Mooie voorbeelden  ! Ik lees ook dat je soms even moest oefenen of moest zoeken naar welk hulpmiddel je ligt. Je verbaast je over hoe weinig kennis er is. Waar haal jij je kennis vandaan over welke hulpmiddelen bij jou passen en hoe je ze het best kan gebruiken?

  • Offline als antwoord op Sophie - Zilveren Kruis

    Support beurs in Utrecht (heet tegenwoordig anders), Rehacare beurs in Düsseldorf, hulpmiddelen firma die een presentatie gaf bij de reumapatiënten vereniging. Op het internet kun je alles vinden, maar echt uitproberen is ook heel belangrijk.

Opmerking Onderliggend
Geen gegevens