Wat vind jij belangrijk voor de toekomst van de zorg?

De Tweede Kamerverkiezingen staan voor de deur en er worden nieuwe plannen gemaakt voor de zorg. Zilveren Kruis vindt het belangrijk om in deze periode de politiek op te roepen om samen te werken aan toekomstbestendige zorg. In onze verkiezingspaper delen we concrete voorstellen om de zorg voor iedereen toegankelijk, betaalbaar en dichtbij te houden.  

We zijn benieuwd: wat vind jij belangrijk voor de toekomst van de zorg in Nederland? Deel jouw mening en help ons de stem van onze klanten krachtig te laten horen!  

Let op: deze uitvraag is niet bedoeld om je politieke voorkeur te bespreken, bijvoorbeeld op wie je gaat stemmen. Of om politieke discussies te voeren en mensen te overtuigen. We zullen hier bij het modereren extra op letten.

Log in en reageer

  • Draai de marktwerking terug .  Als zorg in een schaarse markt door winststreven gedreven wordt , zullen de prijzen ongebreideld blijven stijgen. Bovendien wordt er zoveel geld en energie verspilt aan marketing en organisatie. 

  • Algemeen:

    1. dat de zorg toegankelijk én betaalbaar blijft voor iedereen!
    2. minder keuzemogelijkheden in verzekeringen, diverse labels, en verschillende pakketten daarvan; het is onoverzichtelijk en vaak appels met peren vergelijken. 

    Verder sluit ik mij aan bij 'consuma' hieronder.
    Vooral m.b.t. de marktwerking; hierdoor zou de zorg goedkoper worden, werd gezegd, maar het tegenovergestelde is m.i. gebeurd. 
    En inderdaad samenwerken i.p.v. concurreren.

    Aandachtspunt om verspilling te voorkomen:
    Bij een aanvraag voor incontinentiemateriaal eerst goed uitzoeken wélk materiaal en welke maat de juiste is, bijvoorbeeld door een proefpakket (op maat) toe te sturen. Wanneer nu blijkt dat bijvoorbeeld de maat ongeschikt is, dan zit men gelijk met een levering voor drie maanden in huis. En bij een volgende bestelling komt er wéér voor drie maanden in huis. Sommige leveranciers nemen (ongeschikt) materiaal retour, maar dat doen ze niet allemaal. Gevolg: stapeling van materiaal bij mensen thuis (verspilling!) Dit kan natuurlijk ook naar een kringloop of verzorgingshuis, o.i.d. gebracht worden, maar ik vind dit niet aan de gebruiker (cliënt) om hier een goede bestemming voor te vinden.  

    Persoonlijke tip: meer aandacht voor preventie; bijvoorbeeld een vergoeding geven voor yoga; ik heb een chronische, reumatische aandoening, maar sinds ik bij een reuma-beweeggroep ben (in extra verwarmd water; dit wordt door Zilveren Kruis deels vergoed!! :-)  ),en aan yin-yoga doe, kom ik nauwelijks meer bij een fysiotherapeut. 
    De kosten voor yoga zijn echter niet gering en die moet ik wel zelf moet betalen.

  • Mooi punt  . Mantelzorg komt inderdaad weinig aan de orde. 

  • Ik vind aandacht voor naasten en mantelzorgers belangrijk. Die mist teveel op het moment. Terwijl in de toekomst waarschijnlijk nog meer van ze gevraagd gaat worden.

    Oplossingen heb ik niet direct. Maar ik constateer dat eigen werk en reisafstanden een grotere rol spelen omdat die voor extra logistieke problemen en emotionele stress zorgen.

  • Minder marktwerking, waardoor de zorg goedkoper kan. Samenwerken, niet concurreren. Minder administratieve rompslomp. Lagere tarieven ZZP-medici. Meer artsen gewoon in dienst tegen een normaal salaris voor een academicus. Beter gebruikmaken van patiëntendossiers. Zeldzame ziektes niet in het basispakket. Overgebleven medicijnen niet vernietigen. 

  • De zorg kan betaalbaar blijven als er niet zoveel materiaal dat niet gebruikt is vernietigd moet worden.

  • De zorg betaalbaar houden voor iedereen. Dat levert minder zorgmijders op en daardoor minder zwaardere zorgvraag op termijn bij deze groep. Veel middelen besteden aan voorkomen van ziekte en verminderen van de zorgvraag. Tandarts en fysio in basispakket. Minder bureaucratie in de zorg. Goed zorgplan opstellen voor behandelingen met een goede samenwerking tussen de verschillende zorgaanbieders.  

  • Betaalbare premie, zoals in België daar kan het ook.

    Waarom hier niet, hopelijk terug naar het oude systeem particulier en ziekenfonds, dat zou tijd worden.

  • Kan zijn dat ouderen meer zorg nodig hebben, ik ken geen cijfers, maar de ouderen hebben ook langer meebetaald aan de zorg. 

    Goed kijken wat medisch noodzakelijk is versus behoefte of wensen van mensen en medische mogelijkheden. Moet alles omdat men het wil en het kan?

    Wachttijden zijn te lang. Tussen de ene konsult en de andere zit vaak weken en voor je het weet ben je een half jaar bezig met één gezondheidsklacht.

    ik mis ook voorlichting over de ziekte vanuit ziekenhuisen en klinieken, moet het doen met wat de arts vertelt en verder op internet zelf zoeken.

  • Interessante punten  ! Heb je misschien voorbeelden van zaken die in de basisverzekering zitten die weinig met ziektes te maken hebben?